УРОКИ МЕДІАГРАМОТНОСТІ В ШКОЛІ

Укрaїнa увiйшлa у якiснo нoву епoху – епoху iнфoрмaцiйнoгo суспiльствa. Ми живемo у свiтi, в якoму якiсть iнфoрмaцiї,  фoрмує свiтoгляднi oрiєнтири, зумoвлює нaш вибiр і здaтнiсть кoристувaтися фундaментaльними свoбoдaми тa реaлiзoвувaти прaвo нa сaмoвизнaчення i рoзвитoк.

Фейки – одна з ключових проблем сьогодення. В епоху пост-правди та безмежної кількості інформації, яку ми отримуємо щодня, фейки стали невід’ємною частиною кожної стрічки новин. Автори контенту все більш майстерно та витончено обманюють людей, соціальні мережі швидко поширюють дезінформацію. Медіаграмотність, свідоме споживання та поширення інформації – необхідність для кожного. Саме тому учні повинні якомога раніше навчитися усвідомлювати необхідність оцінки рівня безпеки інформації. 

З метою формування в учнів навичок медіаграмотності, навичок критичного мислення, протидії інформаційній маніпуляції педагоги школи  (Наталія ПАПІШ, Наталія ГОРШКАЛЬОВА, Світлана ІВАНОВА, Ірина КОСТРУБ) пройшли он-лайн курс з медіаграмотності, організований Радою міжнародних наукових досліджень та обмінів (IREX) та студією онлайн освіти EdEra.

У рамках національного проєкту з медіаграмотності Міністерства культури та інформаційної політики “Фільтр” у грудні 2021 року  учні 5-11 класів долучилися до флешмобу #фільтруйінфу. Учителі основ здоров’я Н.Папіш та І.Коструб провели заняття для учнів 6-9 класів. У ході спільної роботи діти дізналися про різні види пропаганди, як відрізняти факти від фейків та суджень, а також міркували, чи можна довіряти блогерам.

У лютому 2022 року педагогами школи було проведено заняття з елементами тренінгу  «Фейк≠факт». Учитель  С.Іванова підготувала урок української літератури з елементами дискусії у 5-их класах. Було висвітлено проблему створення позитивного стереотипу, судження, їх вплив на формування громадської думки.

Цікаво та творчо проведено урок з медіаграмотності з використанням навчальних матеріалів «Фейк ≠ факт» на тему «Мистецтво переконання» з учнями 10-11 класів на уроці української мови під час вивчення розділу «Практична риторика». Учні вчилися розуміти та аналізувати, розрізняти  факти,  обмінювалися думками щодо важливості критично сприймати  інформацію.

Для проведення занять педагоги використовували навчальні матеріали, надані Шведським інститутом, які допоможуть відрізнити правдиву та якісну інформацію від фейку, маніпулятивного впливу на думку громадськості.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *