21 ЛЮТОГО – МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ РІДНОЇ МОВИ

#люблю_рідну_мову_НВ_2022

Усім відомо, що мова – найважливіший засіб спілкування людей і пізнання світу, передачі досвіду з покоління в покоління, славна історія народу, його світогляд. Міжнародний день рідної мови – це нагода продемонструвати велич та красу рідної мови, пригадати її нелегкий шлях розвитку, визнання та становлення.

З нагоди свята учні 8-11 класів взяли активну участь в онлайн-вікторині «Нас єднає мова».

Бібліотекарка О.А.Синицька створила тематичну виставку.

 

Учителі української мови Н.М.Горшкальова та С.І. Іванова організували з учнями 5-Б класу конкурс есе «Моя прекрасна рідна мова» (Переможці – Вознюк Даниїл, Романенко Кирило).
Виготовили макет дерева із висловами про мову «Дерево мови» учні 5-А.

Для покращення культури мовлення 7-А взяв участь у вікторині «Як ми говоримо». (Учителька – С.І.Іванова)
Мовознавчий турнір «Пречудесно, пречудово розцвітай же, рідне слово» О.В.Попович провела з вихованцями із 7-Б, які виступили за чистоту та милозвучність української мови.

Мовознавчі вікторини «Нації вмирають не від інфаркту. Спочатку їм відбирає мову» (6-Б) та «Учітесь, читайте. І чужого научайтесь, й свого не цурайтесь» (9-А) підготувала й провела Н.О.Табакова.
У грі «Мовне асорті», проведеній з учнями 6-А класу, перемогу здобула команда «Вишиванка». Учні 9-Б класу взяли участь у лінгвістичній грі «Мовні курйози»; найкращими знавцями визнано Свидинюк Вікторію, Макеєву Анжеліку, Наумчук Олександру.

З метою популяризації української мови десятикласники організували флешмоб «Мова – це…».
«За Україну, за її літературу» – гасло літературного двобою між командами учнів випускного класу.
У конкурсі малюнків до свята перемогу здобула Наумчук Олександра – учениця 9-Б класу. Абсолютну перемогу в конкурсі відеопривітань рідній мові «Я знаю: мова мамина свята» здобула Пашинська Валерія (11 клас), яка написала власний зворушливий вірш до Міжнародного дня рідної мови, рядки якого звучать особливо зворушливо в наші дні. (Учителька – Н.М.Горшкальова)

Відепривітання від Валерії Пашинської, учениці 11 класу.  Дивитися на Youtube

Відеопривітання від Макеєвої Анжеліки, учениці 9-Б класу. Дивитися на Youtube

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *