Тренінгові заняття «Про.Спільноти: безпечне та сприятливе середовище для навчання дітей»

Серед викликів, які постали перед українськими освітянами сьогодні, найбільшої уваги потребують ті, що стосуються безпеки.
З метою розвитку професійних компетентностей освітян з питань безпечного освітнього середовища Громадська організація «Центр Інноваційної Освіти «Про.Світ» започаткувала проєкт «Про.Спільноти: безпечне та сприятливе середовище для навчання дітей»( за підтримки U-Lead with Europe). Заступник директора Наталія Папіш успішно пройшла конкурсний відбір на участь у проєкті, а згодом – навчання за міжнародним модулем в Ізраїлі. Тепер участь у проєкті має своє продовження.
У рамках проєкту 24-27 жовтня на базі Гімназії №5 проводяться тренінгові заняття «Про.Спільноти: безпечне та сприятливе середовище для навчання дітей». Важлива проблема сьогодення об’єднала 25 педагогів з різних громад Звягельщини . Протягом чотирьох днів учасники тренінгів опрацьовували питання фізичної, психологічної, інформаційної безпеки.
Першого дня педагоги разом з тренерами Наталією Папіш та Анжелікою Савченко обговорювали загальні питання фізичної безпеки, під час практичних занять визначали перешкоди та проблеми, з якими стикається дитина по дорозі до школи, знаходили шляхи їх подолання, створювали моделі «Країн безпеки та комфорту». А також вчилися надавати першу домедичну допомогу у освітньо-безпековому центрі SAVE HUB під керівництвом викладача медичного коледжу Віталія Скаковського.

Тема другого дня – психологічна безпека. Учасники тренінгу  опрацювали основні питання з проблеми, аналізували фактори ризику для психологічної безпеки в освітньому середовищі та шукали шляхи їх попередження й подолання.  Запрошений гість – практичний психолог Валентина Філончук вчила педагогів прийомам, які допоможуть підтримувати власні ресурси, впоратися зі стресом, запобігають виснаженню та вигоранню, допомагають взаємодіяти з оточенням.  А підсумком  дня стала арт-терапія. Об’єднавшись у групи, вчителі отримали завдання – намалювати те, що заряджає людину, дає насолоду, підтримує життєві сили. Команди дарували один одному свої мистецькі шедеври, обмінялися побажаннями миру, злагоди, здійснення мрій.

Тема третього дня – інформаційна безпека. Учасники тренінгу говорили про вплив медіа на свідомість, на наше життя, обмінювались думками щодо того, як убезпечити себе, учнів від різного виду інтернет шахрайств, правильно користуватись та поширювати інформацію, розрізняти факти та фейки, зберігати особисті дані тощо.

Четвертого дня учасники тренінгу обговорювали питання взаємодії різних структур, грали в симуляційні ігри. Мали змогу поставити питання запрошеним спікерам – старшому інспектору сектору ювенальної превенції Звягельського  районного відділу поліції Олені КАЙДАНОВИЧ, заступнику начальника Звягельського районного управління Головного управління ДСНС Євгенію БОРТНИКУ.

Тренери Наталія ПАПІШ, Анжеліка САВЧЕНКО, директор Гімназії №5 Лариса КАПЧИНСЬКА дякують всім учасникам тренінгу активність, невимушене спілкування, відкритість, готовність до співпраці, чудове почуття гумору та слова підтримки.  Переконані, що отримані знання, навички стануть вам у нагоді та  допоможуть створити безпечне й комфортне середовище для кожного з вас, ваших родин, навчальних закладів та громад.

А також організатори тренінгів дякують за співпрацю начальнику відділу освіти, культури,молоді та спорту Стриївської ОТГ Олександру АНТИПЧУКУ, начальнику відділу освіти, молоді та спорту Брониківської ОТГ Світлані ПАВЛЮК, директорам закладів освіти м. Звягеля, шкіл Стриївської ОТГ та Брониківської ОТГ.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *