Нарешті разом

Ураааа! Yes! Нарешті ми разом! Майже всі, за винятком тих, хто перебуває за кордоном, але ми сумуємо за ними та чекаємо на їх повернення. Такими багатолюдними коридори школи не були вже давно. Навіть важко пригадати коли саме. Ми разом вже майже місяць. Але написати про це вже відважилися зараз.

Чому тільки зараз? Тому що це був дуже непростий місяць. Місяць звикання, випробування, становлення та прийняття нової системи  організації освітнього процесу.  Щоб залучити всіх учнів до стаціонарного навчання нам довелося перейти на двозмінну роботу, змінити звичний режим дня, деяким – вставати значно раніше, ніж звикли, щоб встигати на перший урок першої зміни. Були хвилювання і в учнів другої зміни, які закінчували навчання, коли на вулиці вже сутеніло. Були хвилювання щодо відвідування гуртків та секцій. Але зі всіма хвилюваннями можна впоратися, всі труднощі подолати, якщо правильно розставити пріоритети та організувати свій робочий час.

Що нового з’явилося у нас за цей час? Перш за все, це укриття. До відома всіх фейсбучних скептиків , будівництво укриття завершено на 90 відсотків. Залишилися роботи з благоустрою території, але це буде вже в квітні, коли дозволить погода. А зараз нам нічого не заважає використовувати сховище за своїм призначенням. Після перемоги маємо щодо укриття багато креативних планів.

Освітньо-безпековий центр  SAVE-HUB – ще одна новинка нашого закладу. Саме тут навчатимуть наших учнів та вчителів  безпечній поведінці та цивільному захисту, тренуватимуть в наданні першої домедичної допомоги.

Маємо ще ряд маленьких, але важливих для нас проєктів. Серед них – оновлена ігрова кімната для учнів початкової школи та групи продовженого дня. Там з’явилися нові дивани, шведська стінка, виставкова зона тощо.   А ще – двері одного з класів зі склопакетами, що дало змогу зробити частину коридору освітленою за рахунок природного світла.  Ми вважаємо це суттєвим кроком у напрямку енергозбереження. Мріємо і надалі розвивати цей проєкт.

Ще одна новинка в школі – почав свою роботу буфет. Добре, що учням, які не отримують пільгове харчування, можна купити  випічку, сік, воду. Погано- асортимент буфету ще не такий різноманітний через низку причин. Плануємо розвиватися, шукати смачні цікавинки, які не лише відповідатимуть уподобанням дітей, але й правилам здорового харчування.  Зробити це буде непросто, особливо коли шкільний буфет має таких конкурентів як «Казка», «Ваш Лаваш», «My Coffee». Перші кроки в цьому напрямку вже зроблені. У буфеті з’явилася мікрохвильова піч, сучасний роздавач чаю. Як нові двері, так і обладнання для буфету стали можливими завдяки спонсорській допомозі.

Отже, місяць позаду. Які перші висновки можна зробити? Нам всім складно, особливо вчителям, які працюють у дві зміни. Непросто й учням та їх батькам, яким потрібно  було швидко пристосуватися до нового робочого графіку. Але всі ми маємо усвідомити, що живемо у надскладний час, тому про комфорт, який  задовольняв би кожного, сьогодні не йдеться. Головне – поступово повертати те, що було втрачено в останні три роки, – вміння постійно працювати офлайн, спілкуватися з однолітками віч-на-віч, а не в соцмережах, толерантно ставитися один до одного, не шукати винних у своїх проблемах та багато чого іншого.

Віримо, що впораємося

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *