Всесвітній День науки для миру й розвитку

10 листопада в усьому світі відзначають Всесвітній день науки для миру і розвитку (World Science Day for Peace and Development), що заснований у 2001 році під егідою ЮНЕСКО. Важливо, що головні слова – Мир і Розвиток – наголошують, що без них жодна наука не має сенсу. І в той же час підкреслюють її значимість для розвитку людства.

Не секрет, що інтерес учнів до вивчення таких наук як фізика, хімія, біологія сьогодні падає.  І це дуже прикро!  Саме сьогодні ми вирішили довести, що  ці науки варті уваги, цікавості і  захоплення. Команда юних науковців під керівництвом учителів Ірини КОСТРУБ, Наталії ПАПІШ (хімія), Ірини ДОБРОХОТОВОЇ (фізика), Олена ВИТВИЦЬКА (біологія), Олена ГЕРАСИМЧУК (природознавство)  організували для учнів 1-6 класів неймовірну подорож у світ науки, влаштували видовищні експерименти.  Скажімо відверто, в наших імпровізованих лабораторіях було по-справжньому гаряче. І не лише на лабораторних столах, де палахкотіли вогнем «фараонові дракони», «вивергалися» вулкани і відбувалися просто таки магічні дійства з повітряними кульками   і навіть звичайним крохмалем. У захваті від «магії», побаченої на власні очі були всі – і учасники, і організатори експериментів. Сподіваємось, що подібні активності допоможуть нашим вихованцям підживити потяг до пізнання навколишнього світу, стимулюватимуть цікавість до наук, допоможуть сформувати дослідницькі навички.  А можливо, саме сьогодні у когось зародилося бажання стати майбутнім науковцем.

P.S.  Сьогоднішній  День наук  перервав сигнал «Повітряної тривоги». На жаль, учні 6-9 класів не мали змоги долучитися до заходів дня. І цей факт вчергове став нагадуванням про те , що розвиток суспільства, науки, їх майбутнє  цілком залежить від  Миру на Землі. А День науки в нашому закладі обов’язково матиме продовження!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *